Veterinārārsti neiesaka ilgstoši skatīties kaķim acīs. Domāju šis iemesls darīs tevi uzmanīgu

Par kaķa skatienu klīst leģendas. Izrādās, ka daudzas no tām nav nepamatotas.

Jebkādu tiešu skatienu – aci pret aci – visi dzīvnieki to uztver kā izaicinājumu. Kaķi nav izņēmums. Turklāt tu izraisi savā kaķī apjukumu: kāpēc mans saimnieks izlēmis mēroties spēkiem? Un reakcija neliks uz sevi ilgu gaidīt – murrātājs noteikti sāks rauties ārā no rokām, skrāpēt un pat kost.

Mistiska pieeja kaķa skatiena īpatnībām, protams, ir saistīta ar māņticību no sērijas, ka dažādas viņpasaules būtnes pārvēršas par kaķiem. Šeit ne mazsvarīga loma ir tam, ka tumsā kaķiem acis mirdz (Siāmas kaķu skatiens vispār ir baiss – zilas acis dienasgaismā spulgo ar draudīgu sarkanu gaismu). Nu ko, daba tā ir iekārtojusi.

Bet atgriezīsimies pie mūsu pūkaino mīluļu paradumaskatīties tukšumā. Daudzas tautas uzskata, ka kaķis ir starpnieks starp mirušajiem un dzīvajiem. Un kas zina, varbūt tava runča Rūda sastingušais skatiens liecina par to, ka dzīvnieks sazinās ar Ivana Bargā garu?

Parapsihologi iesaka neskatīties kaķiem acīs, lai “nenonāktu” cilvēkiem nepieejamā portālā starp paralēlajām pasaulēm. Starp citu, ja ilgu laiku ar kaķi “cīnies ar skatieniem”, tu jūti, ka iestājas zināms enerģijas zudums.Iespējams, tas saistīts ar kaķu (tāpat kā čūsku) spēju nohipnotizēt savu laupījumu.

Taču tas viss ir nepierādīta mistika, bet ko saka zinātne?

Tu būsi pārsteigts, bet pat veterinārārsti neiesaka ilgi skatīties kaķim acīm. Un runa nav pat par to, ka tavs skatiens tiks uztverts kā izaicinājums divkaujai.

Kaķu redze iekārtota savādāk nekā cilvēkiem. Kaķi vienlaikus redz visu redzamo attēlu, nekoncentrējoties uz kaut ko atsevišķi. Uz mērķi viņi fokusējas tikai medību laikā. Bet tas nozīmē, ka koncentrējoties uz kaut ko, piemēram, uz sava gādīgā saimnieka acīm, kaķis var padoties dabiskajiem instinktiem un uzbrukt. Kā saka, nekā personīga.

Tomēr zinātnieki ir pārliecināti, ka kaķa skatiens pats par sevi nevar cilvēkam nodarīt ļaunumu. Lai gan tad, ja tu vēlies veikt eksperimentu un izaicināt kaķi uz “skatienu dueli”, svarīgi ir turēt seju pēc iespējas tālāk. It īpaši, ja tas nav tavs kaķis.

Jā, un neaizmirsti, ka arī kaķis pats var cieši ielūkoties tavā sejā. Acīmredzot, tam ir kāds nolūks. Piemēram, viņš vēlas spēlēties vai ēst. Nesajust kaķi lūkojamies uz tevi praktiski nav iespējams: pat ja tu esi aizmidzis, caururbjošs kaķa skatiens pamodina labāk nekā jebkurš modinātājs.

Lasi vēl: Astrologi uzskata, ka pilnmēness 5. jūnijā var ievērojami ietekmēt 5 zodiaka zīmes. Jābūt uzmanīgiem pie auto stūres

Reaģē, un kaķis pats parādīs nepieciešamo: aizvedīs pie ēdiena bļodiņas, glaudīsies gar kājām, ja vēlēsies saņemt glāstus vai nogulsies uz muguriņas, ja gribēs spēlēties. Ņem vērā, ka tieša ieskatīšanāsacīs kaķim, kurš pastrādājis kādu nedarbu, ir labāka par jebkuru sirdsapziņu. (jo pēc kaķa fiziskas sodīšanas tu vari saņemt atmaksu–piečurātas čības vai gultu).

Avots:

tuapsevesti

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

Pievienot komentāru