Rīgā uzstāsies pasaulslavenais britu virtuozs – mūsdienu visveiksmīgākais vijolnieks

Jau pavisam drīz – 28.janvārī Rīgas Kongresu namā uzstāsies pasaulslavenais britu virtuozs, Ginesa rekorda īpašnieks un mūsdienu visveiksmīgākais vijolnieks Naidžels Kenedijs.

Leģendārais mūziķis iepazīstinās skatītājus ar programmu “The New Four Seasons”, kā arī izpildīs autordarbus no albuma “My World”, kas veltīts viņa skolotājiem. Koncerts izskanēs Lietuvas orķestra “Vilniaus Sinfonietta” pavadījumā.

Kenedija pirmais albums, kurā iekļautas Antonio Vivaldi “Gadalaiku” interpretācijas, pacēla viņu vijoļmūzikas slavas virsotnē un atnesa mūsdienu populārākā vijolnieka slavu, turklāt šis albums iekļauts Ginesa rekordu grāmatā kā visu laiku pārdotākais klasiskās mūzikas albums. “The New Four Seasons” no pirmā leģendāro “Gadalaiku” albuma atšķiras ar daudz brīvāku rokmūzikas traktējumu.

2016.gadā Kenedijs izdeva albumu “My World”, kurā iekļautas viņa paša kompozīcijas, tai skaitā tās, kuras mūziķis veltījis saviem mentoriem, leģendārajiem skolotājiem Jehudi Menuhinam un Stefanam Grapelli.

“Pirmoreiz Stefanu satiku, kad viņš mums, bērniem, spēlēja Jehudi Menuhina skolā; es viņu pārsteidzu, uzlecot uz skatuves un pievienojoties viņa priekšnesumam. Viņam patika, ka 14 gadus vecs bērns ir ieinteresēts viņa paaudzes mūzikā un spēj to spēlēt. No mana skatpunkta tā bija nenovērtējama pieredze satikt mūziķi, kurš pierādīja, ka, spēlējot nopietnu mūziku, tai nav jābūt svinīgai, depresīvai vai vēl ļaunāk” – Naidžels stāsta par Stefanu Grapelli.

Naidžels Kenedijs nav vienkārši mūziķis – ģēnijs, bet gan revolucionārs ar skandalozu reputāciju akadēmiskajās aprindās. Viņš sarīkojis apvērsumu mūzikas pasaulē ar savu rokenrola attieksmi pret klasiskajiem skaņdarbiem un ar klasisko pieeju rokmūzikai. Naidželam Kenedijam pieder 1736.gada Džuzepes Gvarnēri del Džezu vijole. Par spīti savam superzvaigznes statusam Naidžels Kenedijs nebūt neslimo ar zvaigžņu slimību. Viņš nēsā panku stila frizūru un dod priekšroku apģērbam no krāmu tirdziņa.

Ieskats Naidžela Kenedija mēģinājumā pirms šodienas koncerta Sanktpēterburgas akadēmiskajā filharmonijā

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru