Neticami, bet šīs 10 populārās lietas sākotnēji ražoja pavisam citam nolūkam

Mēs katru dienu izmantojam kādu veiksmīgu lietu vai popularitāti guvušu produktu, tomēr, ticiet tam vai nē, daudzas no šīm ikdienas lietām agrāk tika paredzētas kam pavisam citam.

1. Sirdsdarbības stimulatori

Pēdējo desmitgažu laikā sirdsdarbības stimulatori ir palīdzējuši uzlabot veselību daudziem cilvēkiem, kuri cieš no dažādām sirds kaitēm, tomēr reti kurš zina, ka pašos pirmsākumos elektrokardiostimulators bija vien sirds sitienu ierakstītājs. Citas tā funkcijas tika atklātas un izmantotas vēlāk.

2. Higiēniskie tamponi

Sākotnēji medicīnas preču uzņēmums “Kotex”, kas tagad kļuvis par vienu no nozares gigantiem ASV tirgū, ražoja kokvilnas tamponus medicīniskās aprūpes vajadzībām. Kara laikā bija augsta nepieciešamība pēc vates tamponiem, kuri pielāgotos brūcei, uzsūktu mitrumu un absorbētu asinis. Droši varam teikt, ka tieši medicīnas māsas atklāja to, ka šie produkti izmantojami arī citām vajadzībām.

3. Košļājamā gumija

Mūsu iecienītāko bērnības gardumu patiesībā zinātnieki atklāja teju netīši, brīdī, kad viņi strādāja pie jaunas receptes gumijas ražošanai.

4. Burbuļplēve

Inženieris Als Fīldings un izgudrotājs Marks Šavanness sākumā mēģināja izgudrot jauna veida tapetes, tomēr beigu beigās viņi abi radīja nervus nomierinošo drošības iepakojumu.

5. Mutes skalojamais līdzeklis “Listerine”

Tici vai nē, bet “Listerine” tika izgudrots aptuveni pirms 135 gadiem. Sākotnēji tā antiseptiskās iedarbības dēļ, tas tika izmantots kā medicīnas instrumentu dezinfekcijas un tīrīšanas līdzeklis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, spied “Tālāk”

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru