Ko darīt ar koka krustu, kad aizgājējam par godu esi nolēmis uzstādīt pieminekli. Nepārkāpjams likums!

Visā, kas saistīts ar kapsētu, ir daudz ticējumu. Mūsu lasītāji bieži sūta jautājumus, kas saistīti ar mirušā pieminēšanu, apbedīšanas pakalpojumu un kapsētas apmeklēšanas noteikumiem.

Un tagad mēs atbildam uz jautājumu: “Ko darīt ar koka krustu pēc pieminekļa uzstādīšanas?”

Krusts ir kristietības un mūsu ticības simbols, tāpēc ir ierasts to uzstādīt virs to cilvēku kapiem, kuri dzīves laikā sevi uzskatīja par kristiešiem. Krusts simbolizē dvēseles tieksmi pēc debesīm, bet mirstīgais ķermenis atrodas zemē. Ticīgajam krusts ir svētnīca, tāpēc ir ļoti svarīgi pret to atbilstoši izturēties.

Pēc bērēm parasti tiek uzstādīts vienkāršs koka krusts, bet piemineklis – pēc vairākiem gadiem, kad zeme ir nosēdusies (parasti pietiek ar vienu gadu). Un šeit rodas jautājums – ko darīt ar krustu? Nekādā gadījumā to nedrīkst izmest, jo tā ir liela zaimošana. Arī pārdot to nav ieteicams.

Ko darīt ar koka krustu?

Tu variatdot koka krustu baznīcai, lai to ziedotu nabadzīga vai vientuļa cilvēka apbedīšanai. Īpaši tas attiecas uz kapsētu kapelām. Pastāv vēl vairākas iespējas, kā rīkoties ar koka krustu, kas uzstādīts virs kapu kopiņas:

– sadedzināt to un izkaisīt pelnus krustveidā pāri kapam (daudzās kapsētās ir īpašas krāsnis);

– ierakt zemē virs kapa (tas jo īpaši attiecas uz metāla krustu);

– tu vari atstāt krustu savā vietā un pretī tam uzstādīt pieminekli.

Lasi vēl: Šaušalīgie stāsti no privātā ginekologa kabineta : “Nebļauj muļķe! Šeit visām sāp”

Uz granīta kapa pieminekļa ieteicams izveidot krusta attēlu. Bet tajā nevajadzētu ievietot mirušā fotogrāfiju. Portretu var novietot blakus kapa kopiņai vai uz īpaša statīva.

Avots:

zen.yandex

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru